Karis Flickornas nya kårkläder

Nu finns Karis Flickornas nya kårkläder till salu i en ny webbshop. I utbudet finns två stycken t-skjortor, en i unisexmodell och en i barnmodell, samt en sweatshirt i mörkblå färg. Dessa passar bra för dig som kanske inte har en riktigt scoutskjorta att fästa dina märken i eller att bära vid högtidstillfällen.

Därtill finns naturligtvis en uppdaterad version av den traditionellt röda ”KF-hupparin” samt en svart modell med dragkedja med KF:s slogan ”Fiilis med stil” tryckt över ryggen.

Ytterligare har vi kompletterat webbshoppen med en snärtig tygpåse med trycket ”Fiilis med stil” som finns i färgerna röd och blå. Tygpåsen passar fint som förvaring till dina scoutgrejer eller varför inte som matkärlspåse på läger?

För varje köpt produkt går ca 1€ till kårens verksamhet.

Du kommer till kårklädernas webbshop genom att klicka här.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s